Gabinet  femmed  obok najnowocześniejszej aparatury medycznej, posiada wykwalifikowany zespół lekarzy, którzy prowadzą pełną opiekę w zakresie diagnostyki ultrasonograficznej płodu, wykorzystując przy tym swoje wieloletnie doświadczenie ambulatoryjne i szpitalne. Profesjonalizm oferowanych usług medycznych jest głównym celem naszej działalności.

 

Naszą intencją jest zapewnienie wysokiej jakości usług medycznych w oparciu o zastosowanie najnowszych osiągnięć technologicznych w medycynie. Wyspecjalizowana kadra gwarantuje pacjentkom dostęp do pełnej diagnostyki ultrasonograficznej w zakresie ginekologii i położnictwa.


Dysponujemy najnowszej generacji ultrasonografem firmy General Electric - Voluson E6.

Voluson E6  jest aparatem ultrasonograficznym z obrazowaniem trojwymiarowym w czasie rzeczywistym i kolorowym dopplerem, dostępnym w nielicznych ośrodkach w Polsce. Aparat pozwala lekarzowi na jeszcze większą precyzję w diagnozowaniu i dokładną ocenę stanu zdrowia pacjentki jak i płodu. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu zaawansowanej techniki koputerowej, wysokiej klasy oprogramowaniu oraz nowej generacji lekkich głowic ultasonograficznych, które pozwalają na obrazowanie zbliżone jakością do tomografu komputerowego. Głowice objetościowe skanujące w trzech wymiarach gwarantują  uzyskanie wysokiej jakości przestrzennych obrazów diagnostycznych (3D i 4D) mających akceptację FDA (amerykańskiej agencji rządowej departamentu zdrowia i usług społecznych odpowiedzialnej m.in. za wydawanie zezwoleń na dopuszczenie urządzeń medycznych).

Aparat wyposażony jest w 4 nowoczesne głowice: przezbrzuszne - objętościową 3D/4D oraz convex (obrazowanie ciąży 2D, narządów jamy brzusznej matki); przezpochwową (do badań narządu rodnego i wczesnej ciąży) i liniową (min.do badania gruczołu piersiowego)

Voluson E6 posiada wbudowaną nagrywarkę DVD-R/RW, dzięki której pacjentki mogą otrzymać niezapomnianą pamiątkę z badania USG – zdjęcia i filmy ukazujące zachowanie dziecka w łonie matki.

W odpowiedzi na potrzeby rynku, dzięki otrzymanemu w roku 2010 dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013, został zrealizowany projekt:

Tytuł projektu:

Dostosowanie gabinetu ginekologicznego do wymogów rynku poprzez wprowadzenie innowacji produktowej i procesowej.

Beneficjent:

Gabinet Ginekologiczno-Położniczy lek med. Piotr Błażukiewicz, ul. Jana Sawy 4/03, 20-632 Lublin